Strona glowna CDRlab.pl

Test Cyberlink PowerDirector 11


Przedstawiamy możliwości mało znanego, a zdecydowanie niedocenionego programu jakim jest CyberLink PowerDirector w wersji 11. Funkcji takich jak obsługa...

FAQ Avid Studio


Przedstawiamy zbiór niemal 30 najczęściej pojawiających się pytań i odpowiedzi związanych z Avid Studio. Jeżeli tylko natknąłeś się na problem z tym...

Test Pinnacle Studio 16


Umarł król, niech żyje król! Każdy, kto miał choć trochę styczności z edytowaniem wideo na komputerze na pewno chociaż słyszał o programie...

Test Air Live AP60-EU


Wraz z rozwojem technologii bezprzewodowych punkty dostępowe musiały przejść odpowiednie zmiany - a ich funkcjonalność - musiała objąć nowe standardy i pola...

Test WD MyBook Live Duo


Firma WD przygotowała NAS adresowany do każdego użytkownika komputera, nieważne czy zaawansowanego, czy też nie, z tą macierzą (wg. producenta) na...

Synology Cloud Station


Posiadacze wybranych urządzeń Synology mogą począwszy od wersji DSM 4.0, testować nowy moduł rozszerzający funkcjonalność posiadanego NASa o możliwość...
AKTUALNOŚCI
Dodaj do Wykop.pl Dodaj do Facebook.pl
Do sprzedaży został właśnie wprowadzony najnowszy model soundbara firmy Samsung. HW-J7500, wraz z wcześniej zaprezentowanym HW-J8500, wchodzi w skład oferty urządzeń audio klasy premium przygotowanej przez producenta na 2015 rok. Dzięki zakrzywionej formie, dużej mocy i zastosowanym technologiom poprawy dźwięku, soundbar zagwarantuje doskonałe wrażenia.

Więcej
Informacje prasowe Marcin Paczkowski @ 19:12 14.05.15


Dodaj do Wykop.pl Dodaj do Facebook.pl
26 kwietnia każdego roku przypada Światowy Dzień Własności Intelektualnej. To doskonała okazja, aby pochylić się problemem piractwa oprogramowania komputerowego, filmów czy muzyki. Szczególnie w Polsce ponieważ według analiz PWC, aż 7,5 mln rodaków korzysta z nielegalnych serwisów Internetowych oferujących treści wideo. Skala piractwa oprogramowania jest równie wysoka.
Bardzo duża grupa Polaków świadomie korzysta zarówno z nielegalnych serwisów Internetowych oferujących treści wideo, jak i z pirackiego oprogramowania. Analizy przeprowadzone przez PWC pokazują, że od 29 do 49 proc. ankietowanych płaci za dostęp do treści na serwisach oferujących nagrania wideo pochądzące z nielegalnych źródeł - polska gospodarka traci na tym od 500 do 700 mln zł rocznie. Dodatkowo, w skali roku, poprzez nielegalne źródła następuje w Polsce: 400-500 mln odtworzeń filmów, 650-750 mln odtworzeń odcinków seriali oraz 150-180 mln odtworzeń transmisji sportowych.
Więcej
Informacje prasowe Marcin Paczkowski @ 19:05 14.05.15

Dodaj do Wykop.pl Dodaj do Facebook.pl
Prostota, wygoda i łatwość użytkowania coraz bardziej zaawansowanych telewizorów Smart TV - to główne idee przewodnie LG, którym przyświecało w zeszłym roku zastosowanie nowego systemu operacyjnego webOS. Dziś LG wprowadza na rynek nową linię telewizorów LG SUPER UHD 2015 z serii Smart TV, w której zastosowało nowszą, ulepszoną wersję systemu - webOS w wersji 2.0. Dzięki temu korzystanie z telewizorów LG stało się jeszcze bardziej intuicyjne, wygodne, a przy tym również szybsze i wydajniejsze.

Więcej
Informacje prasowe Marcin Paczkowski @ 20:14 04.05.15

Dodaj do Wykop.pl Dodaj do Facebook.pl
LG Electronics (LG) wzbogaca swoje portfolio o linię telewizorów całkowicie nowej klasy ? LG SUPER UHD, w skład której wchodzą nowe serie UF950, UF940, UF860, UF850 oraz UG870, które pobudzą do życia jeszcze szerszą paletę barw. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu technologii poprawiających jakość obrazu ColorPrime. W ten sposób, dzięki połączeniu dużej dawki nasyconych kolorów, nowoczesnego designu i ulepszonych funkcji smart, użytkownicy telewizorów LG SUPER UHD mogą odkrywać wyższy poziom rozrywki 4K.

Więcej
Informacje prasowe Marcin Paczkowski @ 20:11 04.05.15

Dodaj do Wykop.pl Dodaj do Facebook.pl
Firma Samsung wprowadza do sprzedaży nowe modele telewizorów SUHD, oraz Full HD i HD. Nic nie przemawia do wyobraźni tak jak liczby, a pod tym względem oferta telewizorów Samsung prezentuje się imponująco. Firma przygotowała łącznie 85 propozycji, na które składają się 24 modele w wersjach o zróżnicowanych przekątnych ekranu - najmniejszą dostępną przekątną będzie 22-calowy model J5100, zaś miłośnicy wielkich ekranów zachwycą się 88-calowym telewizorem SUHD JS9500.
Więcej
Informacje prasowe Marcin Paczkowski @ 20:07 04.05.15

Dodaj do Wykop.pl Dodaj do Facebook.pl
Sony poinformowało oficjalnie, że zaplanowana na lato aktualizacja sieciowa telewizorów 4K Ultra HD Sony BRAVIA z nowych serii X93C i X94C zapewni ich zgodność z materiałami HDR (High Dynamic Range - o dużym zakresie dynamiki).
HDR to zdobywający popularność format wideo, który pozwala wyświetlać szerszy zakres jasności i daje nowe możliwości reżyserom filmowym oraz innym twórcom treści. Materiały HDR pojawią się w tym roku w ofercie największych serwisów z materiałami wideo, takich jak Netflix czy Amazon Instant Video[i].
Unikatowe technologie Sony X-tended Dynamic Range PRO (X94C 75'') i X-tended Dynamic Range (X93C 55'' i 65'') zwiększają maksymalną jasność diod LED i głębię czerni, w wyniku czego zapewniają widzom lepsze wrażenia.
Więcej
Informacje prasowe Marcin Paczkowski @ 20:05 04.05.15

Dodaj do Wykop.pl Dodaj do Facebook.pl
Telewizory Samsung SUHD stanowią kolejny krok w rozwoju technologii Ultra High Definition oferując doskonałe kolory, kontrast i szczegółowość obrazu. Wyposażone w zakrzywione matryce UHD, wzbogacone o nanokrystaliczną powłokę gwarantują spektakularną jakość obrazu, jasność i odwzorowanie barw. Do dostępnego już na polskim rynku telewizora SUHD JS9000 dołączają kolejne dwa modele - JS8500 oraz JS9500.
Więcej
Informacje prasowe Marcin Paczkowski @ 20:02 04.05.15

Dodaj do Wykop.pl Dodaj do Facebook.pl
Sony poinformowało, że latem 2015 r. wprowadzi na rynek europejski projektor 4K do wyświetlania z bardzo małej odległości.
Projektor 4K do wyświetlania z bardzo małej odległości (LSPX-W1S) jest pierwszym produktem z rodziny Sony Life Space UX, pomyślanej jako źródło nowych wrażeń dla użytkowników. Zgodnie z założeniami filozofii Life Space UX urządzenia z tej serii mają przekształcać przestrzeń mieszkalną w miejsce zapewniające pełniejsze doznania. Sony ma bogaty dorobek w dziedzinie projektowania i wzornictwa. Od blisko 70 lat jej produkty łączą nowoczesną technologię i znakomite wykonanie z wizjonerską konstrukcją i stylistyką.

Więcej
Informacje prasowe Marcin Paczkowski @ 20:00 04.05.15

Dodaj do Wykop.pl Dodaj do Facebook.pl
Firma Sony zaproponowała rozwiązanie, które pozwala z łatwością słuchać czystej, pięknie brzmiącej muzyki w całym domu. System Multi-room wykorzystano w całym wachlarzu nowych produktów Sony: głośnikach bezprzewodowych, głośnikach w formie listwy, podstawie pod telewizor z zestawem głośników, amplitunerach wielokanałowych i mikrozestawach hi-fi. Wszystkie te urządzenia zapewniają stabilną, wysoką jakość dźwięku z różnych źródeł - niezależnie od miejsca ani pory słuchania.
Słuchana muzyka może pochodzić z wielu źródeł, od serwisów internetowych, do których dostęp zapewniają technologie Spotify Connect i Google Cast, po smartfon lub tablet podłączony jednym dotknięciem dzięki technologii NFC. Nie ma też przeszkód, by odtwarzać nagrania o wysokiej rozdzielczości przechowywane na komputerze lub domowym serwerze rozrywki.
Więcej
Informacje prasowe Marcin Paczkowski @ 22:13 26.04.15

Dodaj do Wykop.pl Dodaj do Facebook.pl
'Mądrze wybrana linia, przyjemny design, trafione modele' to przymiotniki, które pojawiają się po pierwszych prezentacjach nowej linii produktów sieciowych marki Actina. Nie są to pojedyncze opinie, klienci doceniają całą linię produktów. Dodatkowo wsparcie marki Actina przez dobrze znaną markę Pentagram zaowocowało powstaniem bardzo dobrych produktów, które trafiają w obecne potrzeby klientów i usług świadczonych na rynku.

Więcej
Informacje prasowe Marcin Paczkowski @ 19:18 21.04.15

Dodaj do Wykop.pl Dodaj do Facebook.pl
Firma TRANSCEND informuje o wprowadzeniu do oferty kart pamięci microSD UHS-I klasy szybkości U3 633x. Zbudowane z chipów MLC karty zapewniają prędkość odczytu do 95MB/s oraz mają pojemność do 64GB. Przeznaczone są przede wszystkim do gromadzenia materiału nagrywanego przez kamery sportowe.
Nowe nośniki TRANSCEND microSD UHS-I zbudowane są z chipów MLC i umożliwiają przechowanie do 64GB danych. Maksymalne prędkości odczytu i zapisu danych wynoszą 95MB/s oraz 85MB/s. W przypadku starszych urządzeń nieobsługujących standardu UHS-I, minimalna prędkość zapisu będzie wynosiła 10MB/s.
Więcej
Informacje prasowe Marcin Paczkowski @ 19:16 21.04.15

Dodaj do Wykop.pl Dodaj do Facebook.pl
Ponad dwie piąte (43%) osób powyżej wieku 50 lat czuje się traktowana przez firmy technologiczne niczym dzieci. Tak wynika z badań przeprowadzonych przez AVG Technologies - dostawcę rozwiązań antywirusowych dla 200 milionów aktywnych użytkowników.
Więcej
Informacje prasowe Marcin Paczkowski @ 19:11 21.04.15

Dodaj do Wykop.pl Dodaj do Facebook.pl
Niebanalny design, dwa pasma transmisji, pełna zgodność ze standardem 802.11ac, technologia kierunkowej transmisji danych oraz wbudowany port USB 3.0 - to podstawowe cechy nowych routerów TP-LINK.
TP-LINK rozszerza rodzinę produktów Archer o dwa nowe routery - Archer C8 i Archer C9. Oba modele kierowane są do najbardziej wymagających użytkowników, szukających wydajnych rozwiązań sieciowych, w pełni zgodnych z najnowszymi standardami i technologiami bezprzewodowej transmisji danych.

Więcej
Informacje prasowe Marcin Paczkowski @ 19:07 21.04.15

Dodaj do Wykop.pl Dodaj do Facebook.pl
Symbole złożone z charakterystycznych biało-czarnych kwadracików można spotkać już naprawdę wszędzie ? na produktach spożywczych, najróżniejszych obiektach miejskich, firmowych wizytówkach, a także na rachunkach i fakturach. Dlaczego są o wiele bardziej wszechstronne niż kody kreskowe?
Więcej
Informacje prasowe Marcin Paczkowski @ 19:03 21.04.15

Dodaj do Wykop.pl Dodaj do Facebook.pl
Intel zaprezentował niedawno dysk Intel SSD serii 750, swój najbardziej wydajny nośnik półprzewodnikowy do przechowywania danych w komputerach PC i stacjach roboczych. Seria 750 oferuje ponad czterokrotnie wyższą wydajność niż dyski SSD z interfejsem SATA, poprzez zastosowanie czterech ścieżek PCIe 3.0 oraz standardu NVM Express (NVMe).

Więcej
Informacje prasowe Marcin Paczkowski @ 22:17 15.04.15

Dodaj do Wykop.pl Dodaj do Facebook.pl
Firma TRANSCEND informuje o poszerzeniu linii przemysłowych kart pamięci o nowe modele SDHC oraz microSDHC. Karty mogą pracować w szerokim zakresie temperatur od -40°C do 85°C, dzięki czemu znajdą swoje zastosowanie w urządzeniach o małych wymiarach, wymagających niezawodnej pracy w ekstremalnych warunkach.
Więcej
Informacje prasowe Marcin Paczkowski @ 22:14 15.04.15

Dodaj do Wykop.pl Dodaj do Facebook.pl
Kingston wprowadza na rynek czwartą generację wielofunkcyjnego czytnika kart, zapewniającego błyskawiczne przesyłanie danych. USB 3.0 High-Speed Media Reader odczytuje wszystkie najważniejsze formaty kart oraz obsługuje prędkości pracy kart SD klasy UHS-I oraz UHS-II. Ponadto, producent rozszerzył serię kart CompactFlash Ultimate 600x o nowy model, który posiada 64GB pojemności. Firma Kingston Digital Europe Co LLP jest filią Kingston Technology Company Inc., niezależnego światowego lidera na rynku pamięci.
Więcej
Informacje prasowe Marcin Paczkowski @ 21:38 07.04.15

Dodaj do Wykop.pl Dodaj do Facebook.pl
NETGEAR wprowadził na rynek nowy, dwupasmowy router WiFi R6220 z ekonomicznej półki, przeznaczony dla dużych mieszkań i domów. Podłączenie do sieci wielu urządzeń jednocześnie, nie wpływa na jakość połączenia, gdyż R6220 wyposażony jest w technologię 802.11ac Dual Band Gigabit. W ten sposób zapewnia dużą przepustowość WiFi, szeroki zasięg oraz niezawodność połączenia, niezależnie czy domownicy wykorzystują internet do słuchania muzyki na smartfonie, oglądania filmów online na laptopie czy grania w gry na tablecie.

Więcej
Informacje prasowe Marcin Paczkowski @ 21:28 07.04.15

Dodaj do Wykop.pl Dodaj do Facebook.pl
W zeszłym roku soundbary cieszyły się niezwykłą popularnością. Urządzenia te zyskały uznanie w oczach klientów, którzy chcieli zapewnić sobie wysokiej jakości dźwięk podczas seansów filmowych, jednocześnie nie zajmując zbyt wiele miejsca w salonie. Soundbary gwarantują świetny dźwięk, zachowując przy tym niewielkie gabaryty. Teraz, firma Samsung wprowadza na rynek najnowszą serię tych kompaktowych i wydajnych urządzeń audio.

Więcej
Informacje prasowe Marcin Paczkowski @ 18:01 05.04.15

Dodaj do Wykop.pl Dodaj do Facebook.pl
W ubiegłym roku coraz popularniejsze stały się ataki cyberprzestępców na routery użytkowników domowych. W ostatnim miesiącu niezależne instytucje znowu alarmowały o zwiększonej aktywności hakerów, którzy podmieniali adresy serwerów DNS.
Więcej
Informacje prasowe Marcin Paczkowski @ 17:44 05.04.15

05.04.15
05.04.15
01.04.15
01.04.15
01.04.15
29.03.15
29.03.15
29.03.15
29.03.15
29.03.15
22.03.15
22.03.15
22.03.15
22.03.15
22.03.15
22.03.15
22.03.15
22.03.15
16.03.15
16.03.15
16.03.15
16.03.15
14.03.15
14.03.15
11.03.15
11.03.15
04.03.15
04.03.15
03.03.15
03.03.15
W LABORATORIUM
Obecnie w testach:
Same niespodzianki!


NOWE PLIKI

NAJPOPULARNIEJSZE PLIKI

NA FORUM

REKLAMA


FACEBOOK


NEWSLETTER
Jezeli interesuja Cie tematy które poruszamy na naszej stronie, ale nie masz mozliwosci sledzic zmian codziennie, to mamy dla Ciebie idealna propozycje - newsletter. Raz w tygodniu, w niedziele o 18: 00, wysylany jest e-mail z podsumowaniem ostatnich 7 dni. W krótkim wstepie komentujemy w nim zmiany jakie zaszly w tym czasie oraz prezentujemy naglówki wszystkich aktualnosci. Dzieki temu zawsze bedziesz dysponowac swiezymi informacjami z zakresu archiwizacji danych.
Wystarczy ze sie zarejestrujesz, podajac swoja nazwe uzytkownika, e-mail oraz haslo. Wszystko zajmuje mniej niz 5 minut! Zapraszamy.

: rejestracja :


GOOGLE
build_links(); ?>


Login:

Hasło:

Pamiętaj mnieSONDA
Internet stacjonarny czy mobilny?
Z jakiej formy dostępu do Internetu korzystasz najczęś