Strona glowna CDRlab.pl

Test Cyberlink PowerDirector 11


Przedstawiamy możliwości mało znanego, a zdecydowanie niedocenionego programu jakim jest CyberLink PowerDirector w wersji 11. Funkcji takich jak obsługa...

FAQ Avid Studio


Przedstawiamy zbiór niemal 30 najczęściej pojawiających się pytań i odpowiedzi związanych z Avid Studio. Jeżeli tylko natknąłeś się na problem z tym...

Test Pinnacle Studio 16


Umarł król, niech żyje król! Każdy, kto miał choć trochę styczności z edytowaniem wideo na komputerze na pewno chociaż słyszał o programie...

Test Air Live AP60-EU


Wraz z rozwojem technologii bezprzewodowych punkty dostępowe musiały przejść odpowiednie zmiany - a ich funkcjonalność - musiała objąć nowe standardy i pola...

Test WD MyBook Live Duo


Firma WD przygotowała NAS adresowany do każdego użytkownika komputera, nieważne czy zaawansowanego, czy też nie, z tą macierzą (wg. producenta) na...

Synology Cloud Station


Posiadacze wybranych urządzeń Synology mogą począwszy od wersji DSM 4.0, testować nowy moduł rozszerzający funkcjonalność posiadanego NASa o możliwość...
AKTUALNOŚCI
Dodaj do Wykop.pl Dodaj do Facebook.pl
Panasonic, jako pierwszy z czołowych producentów elektroniki na świecie, zamierza świadczyć usługi operatora wirtualnej sieci mobilnej (ang. Mobile Virtual Network Operator). Dzięki temu urządzenia biznesowe będą mogły bezpiecznie łączyć się z chmurą M2M. Pierwsze testy nowej sieci miały miejsce 2 marca, podczas targów Mobile World Congress w Barcelonie.
Więcej
Informacje prasowe Marcin Paczkowski @ 20:35 04.03.15


Dodaj do Wykop.pl Dodaj do Facebook.pl
Dwa nowe modele wzmacniaczy NETGEAR z ekonomicznej półki usuwają martwe punkty sieci bezprzewodowej w domowej przestrzeni - EX6150 oraz EX3700. Przy tym, dzięki technologii FastLane, z dwóch pasm sieci tworzą jedno, szybkie bezprzewodowe połączenie idealne do streamingu filmów jakości HD oraz gier on-line. Nowe wzmacniacze od NETGEAR nie wymagają zasilacza - wystarczy bezpośrednio podłączyć je do gniazdka elektrycznego.
Więcej
Informacje prasowe Marcin Paczkowski @ 20:25 04.03.15

Dodaj do Wykop.pl Dodaj do Facebook.pl
Huawei zaprezentował swoje mobilne urządzenie WiFi 4G LTE - router Huawei CarFi. Jego elegancki wygląd inspirowany jest linią wzorniczą główki kija golfowego, a wysokiej jakości materiały, z jakich jest wykonany, gwarantują jego niezwykłą trwałość. Huawei CarFi przemienia samochód w mobilny hotspot WiFi, co zdecydowanie zwiększa komfort codziennego życia.

Ogromną zaletą Huawei CarFi jest szybkość pobierania danych (do 150 Mbps) oraz możliwość podłączenia do niego bezprzewodowo 10 innych urządzeń; mobilność to kolejny atut Huawei CarFi - urządzenie łatwo przenieść i zainstalować w innym pojeździe. Aby pokazać w praktyce korzystny wpływ innowacji na życie konsumentów, firma Huawei na czas targów Mobile World Congress (MWC) 2015 w Barcelonie wyposażyła w Huawei CarFi 400 oznakowanych samochodów, dzięki czemu pasażerowie mogą w nich korzystać z bezprzewodowego internetu .
Więcej
Informacje prasowe Marcin Paczkowski @ 20:25 03.03.15

Dodaj do Wykop.pl Dodaj do Facebook.pl
EDIMAX Technology - producent szerokiej gamy rozwiązań sieciowych, inteligentnych urządzeń do zarządzania domem oraz systemów monitoringu wizyjnego - zaprezentował EW-7822PIC czyli szybką, bezprzewodową, dwupasmową kartę sieciową AC1200 dla stacjonarnych komputerów PC. Urządzenie jest zgodne z najszybszym obecnie standardem 802.11ac i dedykowane szczególnie dla graczy komputerowych oraz osób strumieniujących wideo - wszystkich tych, którzy cenią sobie ultra wydajne i stabilne połączenie sieciowe.
Więcej
Informacje prasowe Marcin Paczkowski @ 19:55 03.03.15

Dodaj do Wykop.pl Dodaj do Facebook.pl
Firma Samsung Electronics Co. Ltd. poinformowała o otrzymaniu 48 (w tym 7 złotych) nagród iF Design. 39 nagród zostało przyznanych za najlepsze wzornictwo produktów, 5 za styl komunikacji, a 4 za koncepcję projektów.

iF Design Awards jest powszechnie uznawany za jeden z trzech najważniejszych konkursów wzornictwa na świecie. Pierwsza edycja plebiscytu, którego organizatorem jest International Forum Design, odbyła się w 1953 r. w Niemczech. Nagrody są przyznawane w 5 kategoriach: wzornictwo produktów, styl komunikacji, wzornictwo opakowań, architektura wnętrz i profesjonalna koncepcja. Międzynarodowe, złożone z ekspertów jury ocenia zgłoszone produkty pod kątem jakości wzornictwa, zastosowanych materiałów oraz innowacyjności. Złote nagrody przyznaje się 75 produktom.
Więcej
Informacje prasowe Marcin Paczkowski @ 23:01 01.03.15

Dodaj do Wykop.pl Dodaj do Facebook.pl
Producent zaawansowanej klasy routerów Nighthawk, firma NETGEAR wprowadziła na polski rynek nowy wzmacniacz z tej serii - model EX7000. Urządzenie znacząco poprawia zasięg oraz prędkość sieci, zapewniając dwupasmowe WiFi o przepustowości do 1900Mbps. Wbudowane wzmacniacze o mocy 700mW oraz trzy zewnętrzne anteny, dostarczają połącznie o maksymalnym zasięgu. W ten sposób niwelując wszystkie białe plamy w sieci bezprzewodowej w domach o dużej powierzchni.
Więcej
Informacje prasowe Marcin Paczkowski @ 23:11 27.02.15

Dodaj do Wykop.pl Dodaj do Facebook.pl
Dzięki nowej wersji oprogramowania FRITZ!OS 6.21 dla routerów FRITZ!Box LTE, AVM otwiera nowe możliwości stacjonarnego korzystania z LTE. Swym wydajnym routerem FRITZ!Box 6840 LTE, AVM oferuje najbardziej zaawansowane funkcje dostępu do Internetu, telefonii i sieci domowej z wykorzystaniem łącza LTE. W lokalizacjach oddalonych od centrów miast, gdzie nie sięga infrastruktura kablowa i DSL, usługi LTE stają się coraz lepszą alternatywą, umożliwiającą uzyskiwanie szerokopasmowego dostępu do Internetu. Nowa wersja oprogramowania FRITZ!OS 6.21 oferuje nowe funkcje, np. roaming pomiędzy sieciami różnych dostawców oraz połączenie z Internetem poprzez punkty dostępu z bezpiecznym logowaniem (autoryzacja PPP). Takie rozwiązania pozwalają na korzystanie ze stałego adresu IP do realizacji sieci VPN i innych aplikacji firmowych. Aktualizacja oprogramowania wprowadza ulepszenia, zwiększające prędkość i stabilność połączenia pomiędzy routerem FRITZ!Box oraz siecią LTE, szczególnie przy niesprzyjających warunkach i słabym zasięgu. Od wersji 6.20 systemu operacyjnego FRITZ!OS, użytkownicy routerów FRITZ!Box LTE mogą korzystać z innowacji i udoskonaleń, obejmujących bezprzewodowy LAN, bazę DECT, technologię inteligentnego domu Smart Home i kontrolę rodzicielską - wszystko dla większej przejrzystości, bezpieczeństwa i komfortu. Aktualizacja FRITZ!OS 6.21 dla routerów FRITZ!Box LTE jest już dostępna do pobrania.
Więcej
Informacje prasowe Marcin Paczkowski @ 23:08 27.02.15

Dodaj do Wykop.pl Dodaj do Facebook.pl
Firma Samsung Electronics Co., Ltd., światowy lider zaawansowanych technologii nośników pamięci, poinformowała o uruchomieniu masowej produkcji pierwszej w branży ultraszybkiej pamięci o pojemności 128 gigabajtów (GB), opartej na standardzie Universal Flash Storage (UFS) 2.0 i przeznaczonej do sztandarowych smartfonów kolejnej generacji. Nowy interfejs UFS 2.0 jest najbardziej zaawansowaną, zgodną ze standardami JEDEC, specyfikacją pamięci masowych na świecie.
Więcej
Informacje prasowe Marcin Paczkowski @ 23:05 27.02.15

Dodaj do Wykop.pl Dodaj do Facebook.pl
Firma ASUS wprowadzi na rynek płyty główne oraz karty PCI Express (PCIe) z rozwiązaniem SuperSpeed+ USB 3.1 i portem typu A lub zupełnie nowym typu C. Zapewniają one prędkość transferu rzędu 10Gbit/s, czyli nawet dwukrotnie szybszą niż USB 3.0. Wszystkie modele kart USB 3.1 typu A będą wstecznie kompatybilne z poprzednimi standardami USB.

Nowe rozwiązania wykorzystują ekskluzywną technologię ASUS USB 3.1 Boost, która jeszcze bardziej zwiększa rzeczywistą prędkość transferu danych, uzyskując w testach wartości rzędu 854,6/863,9MB/s - to znacznie więcej, niż konkurencyjne produkty USB 3.1.
Więcej
Informacje prasowe Marcin Paczkowski @ 23:03 27.02.15

Dodaj do Wykop.pl Dodaj do Facebook.pl
Firma Panasonic zaprezentowała dziś wszystkie modele telewizorów 4K UHD LED VIERA, które trafią na rynek europejski w 2015 r., w tym flagowy model 4K Pro CX800 oraz model CR850 z zakrzywionym ekranem, zaprojektowane z myślą o dostarczeniu spektakularnych wrażeń wizualnych w domowym zaciszu.

Więcej
Informacje prasowe Marcin Paczkowski @ 20:23 23.02.15

Dodaj do Wykop.pl Dodaj do Facebook.pl
Panasonic pracuje z firmą Mozilla nad wprowadzeniem nowego, intuicyjnego i opartego na systemie operacyjnym Firefox interfejsu użytkownika do linii telewizorów na 2015 r. Tegoroczna linia Panasonic 4K UHD (Ultra HD) LED VIERA jest wyposażona w wiele nowych funkcji, w tym my Home Screen 2.0 oraz Info Frame, które zaprojektowano, aby użytkownicy mogli przeglądać ulubione kanały oraz korzystać ze swoich aplikacji i urządzeń szybciej i sprawniej.
Więcej
Informacje prasowe Marcin Paczkowski @ 20:09 23.02.15

Dodaj do Wykop.pl Dodaj do Facebook.pl
Panasonic zaprezentował dziś pełną kolekcję odtwarzaczy Blu-ray na 2015 r. na rynek europejski: nowe modele DMP-BDT370, DMP-BDT270, DMP-BDT170, DMP-BDT165 i DMP-BD83 dołączą do znanych już DMP-BDT700 i DMP-BDT460. Urządzenia z kolekcji na 2015 r. zostały zaprojektowane i skonstruowane z myślą o uzyskaniu najwyższych parametrów obrazu i dźwięku. Poszczególne funkcje połączeń sieciowych umożliwiają maksymalnie elastyczne i intuicyjne korzystanie z domowej rozrywki.

Więcej
Informacje prasowe Marcin Paczkowski @ 20:04 23.02.15

Dodaj do Wykop.pl Dodaj do Facebook.pl
Dwupasmowe routery i adaptery w standardzie AC cieszą się coraz większą popularnością wśród konsumentów. Sprawdzają się w domach i mieszkaniach, w których z sieci korzysta kilka komputerów i sprzęt mobilny, a użytkownicy oczekują płynnego i szybkiego przesyłania danych. ASUS dołączył do swojego portfolio router RT-AC55U i kartę sieciową USB-AC51. Uzupełniają dotychczasową ofertę, tak, by konsumenci mogli jak najlepiej dobrać odpowiedni sprzęt do swoich potrzeb.

Więcej
Informacje prasowe Marcin Paczkowski @ 21:53 22.02.15

Dodaj do Wykop.pl Dodaj do Facebook.pl
Najchętniej rejestrujemy nazwy w domenie .pl (70 proc. aktywnych nazw), następnie w domenach funkcjonalnych, np. com.pl (22 proc.) - wynika z raportu instytutu badawczego NASK poświęconego rynkowi nazw domeny .pl za czwarty kwartał ubiegłego roku. Co ważne, w 2014 roku zanotowano najwyższy od pięciu lat wskaźnik odnowień nazw z końcówką .pl. Z kolei sama domena .pl zakończyła rok na 11 miejscu wśród największych światowych rejestrów pod względem liczby aktywnych nazw, zajmując pozycję przed m.in. rejestrem kanadyjskim czy amerykańskim.
Więcej
Informacje prasowe Marcin Paczkowski @ 21:48 22.02.15

Dodaj do Wykop.pl Dodaj do Facebook.pl
Firma TRANSCEND informuje o poszerzeniu linii modułów pamięci serwerowych DDR4 o nowe modele Long-DIMM, R-DIMM, ECC-DIMM oraz ECC SO-DIMM o pojemności od 4GB do 32GB. Moduły znajdują swoje zastosowanie w usługach chmurowych, wirtualizacji oraz dużych klastrach obliczeniowych stosowanych w przemyśle. Pamięci Transcend DDR4 są w pełni kompatybilne z najnowszą rodziną procesorów serwerowych Intel Xeon E5-2600 v3, Haswell-E CPU w połączeniu z chipsetem X99 oraz kompatybilne z procesorami stosowanymi w mikroserwerach.
Więcej
Informacje prasowe Marcin Paczkowski @ 21:47 22.02.15

Dodaj do Wykop.pl Dodaj do Facebook.pl
EDIMAX Technology zaprezentował nowy model bezprzewodowego punktu dostępu o nazwie EW-7208APC. Urządzenie jest zgodne z najszybszym obecnie standardem 802.11ac i może pełnić rolę routera, ekspandera, mostu W-Fi czy WISP. EDIMAX EW-7208APC umożliwia przesyłanie danych zarówno w paśmie 2.4GHz, jak i 5GHz. Użytkownik może wykorzystać mniej obciążone wyższe pasmo do aplikacji wymagających dużej przepustowości łącza, na przykład gier online czy strumieniowania filmów w rozdzielczości HD.
Więcej
Informacje prasowe Marcin Paczkowski @ 21:41 22.02.15

Dodaj do Wykop.pl Dodaj do Facebook.pl
Rozwiązanie TRENDnet Powerline 1200 tworzy ekstremalnie wydajną sieć Powerline przy wykorzystaniu istniejącej instalacji elektrycznej. Korzystanie z adapterów nie może być łatwiejsze - łączą się one automatycznie (w obrębie tej samej sieci) po wyjęciu z pudełka, tworząc domyślnie zabezpieczoną hasłem sieć. Podłącz pierwszy adapter i połącz go z routerem. Następnie podłącz drugi adapter w obrębie tej samej sieci elektrycznej, aby uzyskać ekstremalnie szybką łaczność Powerline 1200.

Więcej
Informacje prasowe Marcin Paczkowski @ 21:34 22.02.15

Dodaj do Wykop.pl Dodaj do Facebook.pl
Fujitsu zaprezentowało skaner sieciowy ustanawiający nowe standardy w przetwarzaniu obrazu. Dzięki ulepszonym procesorom Fujitsu N7100 przyspiesza przetwarzanie obrazu aż dziesięciokrotnie w porównaniu do swojego poprzednika N1800, oferując użytkownikowi niemal natychmiastowy podgląd skanów oraz znacznie skracając czas oczekiwania. Nowy aktywny mechanizm podawania papieru zapobiega zacinaniu się papieru i utrzymuje bezpieczny odstęp pomiędzy arkuszami, aby uniknąć załadowania do skanera kilku stron naraz. Dodatkowe nowe funkcje obejmują automatyczne możliwości ulepszania obrazu w PaperStream oraz gniazda USB do podłączenia klawiatury lub czytnika kart dostępu, aby jeszcze bardziej zwiększyć wydajność.

Więcej
Informacje prasowe Marcin Paczkowski @ 21:14 21.02.15

Dodaj do Wykop.pl Dodaj do Facebook.pl
Firma Delock wprowadziła do oferty przewód USB 2.0, który został wyposażony w mały ekran typu LED. Dzięki niemu, użytkownik na bieżąco może śledzić wartość natężenia i napięcia prądu płynącego do urządzenia.
Więcej
Informacje prasowe Marcin Paczkowski @ 21:09 21.02.15

Dodaj do Wykop.pl Dodaj do Facebook.pl
NETGEAR wprowadził na polski rynek nową kamerę przeznaczoną do monitoringu domowego. Arlo jest pierwszą i jedyną na rynku w stu procentach bezprzewodową kamerą z krystalicznie czystym obrazem full HD. Kamera daje możliwość monitorowania domu z praktycznie każdego miejsca, od wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Ponadto, zaopatrzona jest w noktowizor, dzięki któremu dostęp do obrazu full HD mamy o każdej porze dnia i nocy.

Więcej
Informacje prasowe Marcin Paczkowski @ 21:06 21.02.15

21.02.15
20.02.15
20.02.15
12.02.15
12.02.15
12.02.15
12.02.15
12.02.15
05.02.15
05.02.15
05.02.15
05.02.15
25.01.15
25.01.15
25.01.15
25.01.15
22.01.15
22.01.15
22.01.15
22.01.15
22.01.15
16.01.15
16.01.15
16.01.15
16.01.15
12.01.15
12.01.15
12.01.15
12.01.15
12.01.15
W LABORATORIUM
Obecnie w testach:
Same niespodzianki!


NOWE PLIKI

NAJPOPULARNIEJSZE PLIKI

NA FORUM