Strona glowna CDRlab.pl

Test Cyberlink PowerDirector 11


Przedstawiamy możliwości mało znanego, a zdecydowanie niedocenionego programu jakim jest CyberLink PowerDirector w wersji 11. Funkcji takich jak obsługa...

FAQ Avid Studio


Przedstawiamy zbiór niemal 30 najczęściej pojawiających się pytań i odpowiedzi związanych z Avid Studio. Jeżeli tylko natknąłeś się na problem z tym...

Test Pinnacle Studio 16


Umarł król, niech żyje król! Każdy, kto miał choć trochę styczności z edytowaniem wideo na komputerze na pewno chociaż słyszał o programie...

Test Air Live AP60-EU


Wraz z rozwojem technologii bezprzewodowych punkty dostępowe musiały przejść odpowiednie zmiany - a ich funkcjonalność - musiała objąć nowe standardy i pola...

Test WD MyBook Live Duo


Firma WD przygotowała NAS adresowany do każdego użytkownika komputera, nieważne czy zaawansowanego, czy też nie, z tą macierzą (wg. producenta) na...

Synology Cloud Station


Posiadacze wybranych urządzeń Synology mogą począwszy od wersji DSM 4.0, testować nowy moduł rozszerzający funkcjonalność posiadanego NASa o możliwość...
AKTUALNOŚCI
Dodaj do Wykop.pl Dodaj do Facebook.pl
Najnowszy raport serwisu Praetorian sugeruje, że jeśli chodzi o hakowanie haseł, kolejność oraz spójność znaków jest tak samo ważna, jak samo skomplikowanie hasła. Za pomocą specjalnych technik hakerzy rozbijają hasło na mniejsze komponenty, takie jak duże i małe litery, cyfry oraz symbole.
Więcej
Informacje prasowe Marcin Paczkowski @ 22:22 20.09.15


Dodaj do Wykop.pl Dodaj do Facebook.pl
Firma Blue Media zaprojektowała robota finansowego, który ułatwi zarządzanie domowymi finansami - od automatycznego płacenia rachunków począwszy.
Serwis bm.pl to robot internetowy, który w nieodległej przyszłości wykona za nas wiele uciążliwych codziennych finansowych obowiązków. Dziś bm.pl pozwala w pełni zautomatyzować płatności za rachunki - od czynszu, gazu i prądu po opłaty za zajęcia pozalekcyjne dzieci.
Więcej
Informacje prasowe Marcin Paczkowski @ 21:07 22.06.15

Dodaj do Wykop.pl Dodaj do Facebook.pl
Cerberus P6801 to zaawansowany technologicznie, zgodny ze standardem 802.11n router, zapewniający maksymalną prędkość transmisji 300 Mb/s w paśmie 2,4Ghz. Zastosowane zaawansowane zabezpieczenia WEP/WPA/WPA2 skutecznie chronią sieć przed zagrożeniami. Funkcja WISP pozwala na uzyskanie bezprzewodowego połączenia z Internetem w miejscach pozbawionych kablowej infrastruktury operatora.

Więcej
Informacje prasowe Marcin Paczkowski @ 21:05 22.06.15

Dodaj do Wykop.pl Dodaj do Facebook.pl
Sony rozpoczyna sprzedaż długo oczekiwanych, pierwszych telewizorów BRAVIA z platformą Android TV z tegorocznej oferty, zaprezentowanej podczas styczniowych targów CES. Do sklepów w całej Polsce trafiły już modele Full HD serii W75C, W80C/W85C oraz 4K: X83C, X85C, X90C, X93C/X94C.
W platformę Sony Android TV są wyposażone wszystkie nowe modele BRAVIA od serii W75C wzwyż, w tym aż 12 modeli 4K Ultra HD. Nowe telewizory będą dostępne w salonach Sony Centre i największych sieciach handlowych na terenie całego kraju. Wyjątkiem są telewizory serii X93/X94, które będą mogli nabyć wyłącznie klienci salonów Sony Centre.
Więcej
Informacje prasowe Marcin Paczkowski @ 20:15 18.06.15

Dodaj do Wykop.pl Dodaj do Facebook.pl
Polacy co roku kupują podobną liczbę telewizorów. Ten fakt nie może dziwić, to wciąż jedno z najważniejszych urządzeń elektroniki domowego użytku. Zmienia się oczywiście sposób w jaki oglądamy telewizję, zmieniają się także czynniki jakie bierzemy pod uwagę przy zakupie. Firma Samsung zdecydowała się sprawdzić jakie telewizory planujemy kupić i na co zwracamy uwagę przy ich wyborze.
Więcej
Informacje prasowe Marcin Paczkowski @ 22:14 17.06.15

Dodaj do Wykop.pl Dodaj do Facebook.pl
AirLive AC-1200R to router działający w standardzie 802.11 a/b/g/n oraz AC z szybkością przesyłu danych aż do 1200 Mb/s, która idealnie nadaje się do bezprzewodowej transmisji wideo i gier.

Router został wyposażony w dwa moduły radiowe, które mogą pracować zarówno w paśmie 5 GHz jak i 2.4 GHz w tym samym czasie. Każdy kanał może pracować niezależnie od drugiego w jednym z 5 trybów pracy. AC-1200R jest stworzony do zastosowań, których potrzebujesz dzisiaj i w przyszłości.
Więcej
Informacje prasowe Marcin Paczkowski @ 22:34 16.06.15

Dodaj do Wykop.pl Dodaj do Facebook.pl
Maxell Tank H500 i H640 to dwa przenośne dyski wyposażone w szybkie interfejsy: uniwersalny USB 3.0 oraz eSATA. Trwałość zapewnia estetyczna obudowa wykonana ze szczotkowanego aluminium. W linii produktów serii H znajdują się dwa modele o pojemności 500 i 640 GB. Ich charakterystyczną cechą jest elegancka i solidna obudowa w całości wykonana ze szczotkowanego aluminium i wyposażona w dwa szybkie interfejsy USB 3.0 oraz eSATA.
Więcej
Informacje prasowe Marcin Paczkowski @ 22:24 16.06.15

Dodaj do Wykop.pl Dodaj do Facebook.pl
W domowej sieci Wi-Fi, szczególnie gdy obejmuje ona wielopoziomowy budynek, mogą występować zakłócenia i tzw. 'martwe punkty', w których zasięg zanika. Spowodowane jest to m.in. dużą przestrzenią, którą router musi pokryć. W odpowiedzi na ten problem ASUS rozwija linię ekspanderów - właśnie do polskich sklepów wprowadzany jest nowy model RP-N12. Jednozakresowy, z dwiema zewnętrznymi antenami pomaga osiągnąć stabilny dostęp do Internetu w każdym pomieszczeniu.

Więcej
Informacje prasowe Marcin Paczkowski @ 22:14 16.06.15

Dodaj do Wykop.pl Dodaj do Facebook.pl
Nowy telewizor Samsung Curved Ultra High Definition JU7500 zachwyca szczegółowością obrazu oraz wciągającą głębią zakrzywionego ekranu. Jest także niezwykle prosty w obsłudze, dzięki zastosowaniu nowego, szybszego i bardziej intuicyjnego systemu operacyjnego Tizen.
Więcej
Informacje prasowe Marcin Paczkowski @ 21:34 16.06.15

Dodaj do Wykop.pl Dodaj do Facebook.pl
Cerberus P 6804 to router zaprojektowany dla dużych domów i biur. Zastosowana technologia HighPower znacznie wzmocni jakość emitowanego sygnału i wyeliminuje martwe punkty. Urządzenie jest zgodne ze standardem 802.11 n i zapewnia wysoką prędkość transmisji bezprzewodowej - do 300 Mb/s w paśmie 2,4 GHz. Zaawansowane zabezpieczenia WPA/WPA2 chronią sieć przed zagrożeniami. Dzięki funkcji WISP uzyskasz bezprzewodowe połączenie z Internetem w miejscach pozbawionych kablowej infrastruktury operatora. Router posiada dwie odkręcane anteny, dzięki czemu bez problemu dostosujesz go do własnych potrzeb.
Więcej
Informacje prasowe Marcin Paczkowski @ 18:04 15.06.15

Dodaj do Wykop.pl Dodaj do Facebook.pl
NETGAR zaprezentował EX3800 - pierwszy na świecie wzmacniacz, który łączy w sobie standard AC750, technologię PowerLine i dodatkowe gniazdo elektryczne umożliwiające podłączenie innych urządzeń do tego samego kontaktu. Urządzenie znacząco wzmacnia i rozszerza zasięg sygnału WiFi w domowej sieci, redukując martwe punkty.Więcej
Informacje prasowe Marcin Paczkowski @ 17:59 15.06.15

Dodaj do Wykop.pl Dodaj do Facebook.pl
PFU (EMEA) Ltd. zaprezentowało trzy nowe modele skanerów dokumentowych Fujitsu: SP-1120, 1125 i 1130. Firma poszerza tym samym swoje portfolio produktowe, na które składały się dotychczas urządzenia z serii fi oraz ScanSnap. Nowe skanery zaprojektowane zostały z myślą o firmach, które chcą zwiększyć wydajność swojej pracy. Są zatem w stanie rejestrować obraz z prędkością 20, 25 lub 30 stron na minutę (druk dwustronny A4 w kolorze, 200/300 dpi). Skanery z serii SP pomagają realizować ściśle określone zadania, jak np. skanowanie dokumentów do archiwum czy zastosowanie w kancelarii małej firmy. Wszystkie urządzenia z serii SP wyposażone są w sterownik PaperStream IP oraz oprogramowanie poprawiające jakość rejestrowanego obrazu.
Więcej
Informacje prasowe Marcin Paczkowski @ 17:54 15.06.15

Dodaj do Wykop.pl Dodaj do Facebook.pl
Komputery przeliczają na bieżąco dziesiątki tysięcy danych. W celu ich przechowania w latach 50 XX wieku powstał dysk twardy (HDD), czyli pamięć masowa wykorzystująca namagnesowane talerze do przechowywania danych. Jednakże czas nieubłagalnie biegnie do przodu i wszystkie technologie są sukcesywnie poddawane innowacjom. Potrzeby zmian i kolejne unowocześnienia doprowadziły do narodzin SSD (Solid-State Drive) - nowoczesnej pamięci masowej opartej na pamięci flash.
Więcej
Informacje prasowe Marcin Paczkowski @ 17:44 15.06.15

Dodaj do Wykop.pl Dodaj do Facebook.pl
Kingston podczas tegorocznych targów Computex 2015 zaprezentował nową pamięć flash DataTraveler microDuo 3C. Produkt ten ma podwójny interfejs, dzięki czemu może pracować zarówno z urządzeniami USB typu A (3.1, 3.0, 2.0) oraz typu C. USB typu C umożliwia funkcjonowanie jednego portu jako miejsca przesyłu danych, wyjścia wideo, ładowania oraz nawet zasilania zewnętrznych urządzeń.

Więcej
Informacje prasowe Marcin Paczkowski @ 17:34 15.06.15

Dodaj do Wykop.pl Dodaj do Facebook.pl
Do sprzedaży został właśnie wprowadzony najnowszy model soundbara firmy Samsung. HW-J7500, wraz z wcześniej zaprezentowanym HW-J8500, wchodzi w skład oferty urządzeń audio klasy premium przygotowanej przez producenta na 2015 rok. Dzięki zakrzywionej formie, dużej mocy i zastosowanym technologiom poprawy dźwięku, soundbar zagwarantuje doskonałe wrażenia.

Więcej
Informacje prasowe Marcin Paczkowski @ 19:12 14.05.15

Dodaj do Wykop.pl Dodaj do Facebook.pl
26 kwietnia każdego roku przypada Światowy Dzień Własności Intelektualnej. To doskonała okazja, aby pochylić się problemem piractwa oprogramowania komputerowego, filmów czy muzyki. Szczególnie w Polsce ponieważ według analiz PWC, aż 7,5 mln rodaków korzysta z nielegalnych serwisów Internetowych oferujących treści wideo. Skala piractwa oprogramowania jest równie wysoka.
Bardzo duża grupa Polaków świadomie korzysta zarówno z nielegalnych serwisów Internetowych oferujących treści wideo, jak i z pirackiego oprogramowania. Analizy przeprowadzone przez PWC pokazują, że od 29 do 49 proc. ankietowanych płaci za dostęp do treści na serwisach oferujących nagrania wideo pochądzące z nielegalnych źródeł - polska gospodarka traci na tym od 500 do 700 mln zł rocznie. Dodatkowo, w skali roku, poprzez nielegalne źródła następuje w Polsce: 400-500 mln odtworzeń filmów, 650-750 mln odtworzeń odcinków seriali oraz 150-180 mln odtworzeń transmisji sportowych.
Więcej
Informacje prasowe Marcin Paczkowski @ 19:05 14.05.15

Dodaj do Wykop.pl Dodaj do Facebook.pl
Prostota, wygoda i łatwość użytkowania coraz bardziej zaawansowanych telewizorów Smart TV - to główne idee przewodnie LG, którym przyświecało w zeszłym roku zastosowanie nowego systemu operacyjnego webOS. Dziś LG wprowadza na rynek nową linię telewizorów LG SUPER UHD 2015 z serii Smart TV, w której zastosowało nowszą, ulepszoną wersję systemu - webOS w wersji 2.0. Dzięki temu korzystanie z telewizorów LG stało się jeszcze bardziej intuicyjne, wygodne, a przy tym również szybsze i wydajniejsze.

Więcej
Informacje prasowe Marcin Paczkowski @ 20:14 04.05.15

Dodaj do Wykop.pl Dodaj do Facebook.pl
LG Electronics (LG) wzbogaca swoje portfolio o linię telewizorów całkowicie nowej klasy ? LG SUPER UHD, w skład której wchodzą nowe serie UF950, UF940, UF860, UF850 oraz UG870, które pobudzą do życia jeszcze szerszą paletę barw. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu technologii poprawiających jakość obrazu ColorPrime. W ten sposób, dzięki połączeniu dużej dawki nasyconych kolorów, nowoczesnego designu i ulepszonych funkcji smart, użytkownicy telewizorów LG SUPER UHD mogą odkrywać wyższy poziom rozrywki 4K.

Więcej
Informacje prasowe Marcin Paczkowski @ 20:11 04.05.15

Dodaj do Wykop.pl Dodaj do Facebook.pl
Firma Samsung wprowadza do sprzedaży nowe modele telewizorów SUHD, oraz Full HD i HD. Nic nie przemawia do wyobraźni tak jak liczby, a pod tym względem oferta telewizorów Samsung prezentuje się imponująco. Firma przygotowała łącznie 85 propozycji, na które składają się 24 modele w wersjach o zróżnicowanych przekątnych ekranu - najmniejszą dostępną przekątną będzie 22-calowy model J5100, zaś miłośnicy wielkich ekranów zachwycą się 88-calowym telewizorem SUHD JS9500.
Więcej
Informacje prasowe Marcin Paczkowski @ 20:07 04.05.15

Dodaj do Wykop.pl Dodaj do Facebook.pl
Sony poinformowało oficjalnie, że zaplanowana na lato aktualizacja sieciowa telewizorów 4K Ultra HD Sony BRAVIA z nowych serii X93C i X94C zapewni ich zgodność z materiałami HDR (High Dynamic Range - o dużym zakresie dynamiki).
HDR to zdobywający popularność format wideo, który pozwala wyświetlać szerszy zakres jasności i daje nowe możliwości reżyserom filmowym oraz innym twórcom treści. Materiały HDR pojawią się w tym roku w ofercie największych serwisów z materiałami wideo, takich jak Netflix czy Amazon Instant Video[i].
Unikatowe technologie Sony X-tended Dynamic Range PRO (X94C 75'') i X-tended Dynamic Range (X93C 55'' i 65'') zwiększają maksymalną jasność diod LED i głębię czerni, w wyniku czego zapewniają widzom lepsze wrażenia.
Więcej
Informacje prasowe Marcin Paczkowski @ 20:05 04.05.15

04.05.15
04.05.15
26.04.15
21.04.15
21.04.15
21.04.15
21.04.15
21.04.15
15.04.15
15.04.15
07.04.15
07.04.15
05.04.15
05.04.15
05.04.15
05.04.15
01.04.15
01.04.15
01.04.15
29.03.15
29.03.15
29.03.15
29.03.15
29.03.15
22.03.15
22.03.15
22.03.15
22.03.15
22.03.15
22.03.15
W LABORATORIUM
Obecnie w testach:
Same niespodzianki!


NOWE PLIKI

NAJPOPULARNIEJSZE PLIKI

NA FORUM