Strona glowna CDRlab.pl

Test Cyberlink PowerDirector 11


Przedstawiamy możliwości mało znanego, a zdecydowanie niedocenionego programu jakim jest CyberLink PowerDirector w wersji 11. Funkcji takich jak obsługa...

FAQ Avid Studio


Przedstawiamy zbiór niemal 30 najczęściej pojawiających się pytań i odpowiedzi związanych z Avid Studio. Jeżeli tylko natknąłeś się na problem z tym...

Test Pinnacle Studio 16


Umarł król, niech żyje król! Każdy, kto miał choć trochę styczności z edytowaniem wideo na komputerze na pewno chociaż słyszał o programie...

Test Air Live AP60-EU


Wraz z rozwojem technologii bezprzewodowych punkty dostępowe musiały przejść odpowiednie zmiany - a ich funkcjonalność - musiała objąć nowe standardy i pola...

Test WD MyBook Live Duo


Firma WD przygotowała NAS adresowany do każdego użytkownika komputera, nieważne czy zaawansowanego, czy też nie, z tą macierzą (wg. producenta) na...

Synology Cloud Station


Posiadacze wybranych urządzeń Synology mogą począwszy od wersji DSM 4.0, testować nowy moduł rozszerzający funkcjonalność posiadanego NASa o możliwość...
AKTUALNOŚCI
Dodaj do Wykop.pl Dodaj do Facebook.pl
W 2015 roku firma Maxell przedstawi klientom gamę nowych produktów. Pierwszą z propozycji jest Soundbar MXSP-TS1000 Split. Model składa się z dwóch głośników, które można ustawić zarówno w pozycji poziomej, jak i pionowej.

Więcej
Informacje prasowe Marcin Paczkowski @ 20:40 25.01.15


Dodaj do Wykop.pl Dodaj do Facebook.pl
NETGEAR podczas tegorocznych targów CES w Las Vegas zaprezentował nową serię serwerów NAS. Podczas tego wydarzenia, ReadyNAS 200 zostały uhonorowane nagrodą Innowacje CES. Modele z serii 200 są dostępne w Polsce już od drugiej połowy stycznia 2015r. ReadyNAS 200 napędzane są dwurdzeniowym procesorem Cortex A15 1,4 GHz, z 2 gigabajtową pamięcią RAM oraz dwoma portami Gigabit Ethernet z technologią agregacji łączy. Serwery te odznaczają się znacznie szybszym tworzeniem kopii zapasowych oraz dostępem do plików, zwłaszcza kiedy używamy sieci WiFi 802.11ac. NAS z serii 200 posiadają transfer plików maksymalnie do 200 MB/s, czyli dwa razy większy niż modele konkurencyjne.
Więcej
Informacje prasowe Marcin Paczkowski @ 20:35 25.01.15

Dodaj do Wykop.pl Dodaj do Facebook.pl
Synology Inc. przedstawia nowe RackStation RS815+, RS815RP+ i DiskStation DS2415+. Te potężne serwery NAS zostały zaprojektowane, aby zapewnić szybkie szyfrowanie, rozbudowę w locie i wysoki zwrot z inwestycji dla rozwijających się małych i średnich firm.
Więcej
Informacje prasowe Marcin Paczkowski @ 20:28 25.01.15

Dodaj do Wykop.pl Dodaj do Facebook.pl
Aby powitać nową generację sieci 10Gb, Planet przedstawia zupełnie nowy adapter serwerowy PCI 10GBase-T - model ENW-9803. Został on wyposażony w 1 port 10GBase-T RJ-45 i pasuje do małych obudów dzięki rozmiarowi low-profile. Adapter oferuje najniższą cenę, wysoką wydajność i niewielkie zużycie energii przy wdrażaniu standardu sieci 10 Gb. Dzięki 10 razy większej przepustowości, niż w przypadku istniejących rozwiązań 1000 Mb/s, Planet ENW-9803 używany z serwerami i dyskami NAS gwarantuje bardzo wysoką wydajność i doskonałą jakość sygnału.

Więcej
Informacje prasowe Marcin Paczkowski @ 20:25 25.01.15

Dodaj do Wykop.pl Dodaj do Facebook.pl
Polscy informatycy zakończyli 2014 rok na pierwszym miejscu w klasyfikacji generalnej 'Capture the Flag' - międzynarodowych zawodów z zakresu bezpieczeństwa teleinformatycznego. Polacy okazali się lepsi od drużyn z USA, Rosji, Niemiec czy Japonii. W skład zwycięskiej drużyny wchodzą między innymi pracownicy zespołu CERT Polska.
Więcej
Informacje prasowe Marcin Paczkowski @ 14:20 22.01.15

Dodaj do Wykop.pl Dodaj do Facebook.pl
W naszych domach z bezprzewodowego łącza korzysta coraz więcej urządzeń - to już nie tylko notebooki, ale także konsole, smartfony, tablety, telewizory, a czasem nawet i sprzęt AGD. Do tego częściej gramy i oglądamy programy telewizyjne czy filmy w Internecie. Wszelkie opóźnienia, problemy z płynnością są niemile widziane. Przy tak zatłoczonej sieci warto pomyśleć o zakupie dwupasmowego routera w standardzie AC. Firma ASUS wprowadza właśnie do polskiej oferty dwa produkty: model RT-AC51U i kartę sieciową USB-AC55.

Więcej
Informacje prasowe Marcin Paczkowski @ 14:13 22.01.15

Dodaj do Wykop.pl Dodaj do Facebook.pl
Huawei prezentuje lekki i kompaktowy modem typu USB-stick. który umożliwia korzystanie z szybkiej bezprzewodowej łączności w technologii LTE kategorii 4. Urządzenie ma nowoczesny design i jest kompatybilne z technologią LTE (cat. 4), co pozwala na osiągnięcie prędkości pobierania do 150 Mb/s oraz wysyłania do 50 Mb/s. Dodatkowo Huawei E3372 obsługuje karty microSD o pojemności do 32 GB, dlatego może pełnić funkcję przenośnego magazynu danych.
Więcej
Informacje prasowe Marcin Paczkowski @ 14:07 22.01.15

Dodaj do Wykop.pl Dodaj do Facebook.pl
Firma Samsung ogłosiła, że rozpoczęła masową produkcję pierwszych w branży pamięci 8-gigabitowych (Gb) GDDR5* DRAM opartych na najnowocześniejszej technologii 20 nm opracowanej przez tę firmę. GDDR5 jest najczęściej na świecie stosowaną pamięcią przeznaczoną do kart graficznych.
Więcej
Informacje prasowe Marcin Paczkowski @ 13:55 22.01.15

Dodaj do Wykop.pl Dodaj do Facebook.pl
Synology Inc. zaprezentowało nowy DiskStation DS115. Wyposażony w dwurdzeniowy procesor, 1-kieszeniowy serwer NAS o kompaktowej konstrukcji. pozwala użytkownikom domowym i małym firmom korzystać z centralnego magazynu danych, łatwego udostępniania plików, przesyłania strumieniowego multimediów, synchronizacji w chmurze, monitoringu domu i wielu innych funkcji.
Więcej
Informacje prasowe Marcin Paczkowski @ 13:51 22.01.15

Dodaj do Wykop.pl Dodaj do Facebook.pl
Podczas tegorocznych targów CES 2015 firma LG Electronics (LG) zdobyła imponującą liczbę 41 nagród. Na czele rankingów znalazły się smartfony LG G Flex2, płaskie i zakrzywione telewizory OLED i 4K oraz rewolucyjny system TWIN Wash zastosowany w pralkach LG. Produkty LG zdobyły uznanie zagranicznych mediów takich jak Engadget, USA Today/Reviewed.com i Digital Trends, a także stowarzyszenia CEA (Consumer Electronics Association), które przyznało firmie LG 10 nagród CES Innovation w szerokiej kategorii domowej rozrywki, sprzętu domowego i urządzeń mobilnych. CEA uhonorowało firmę LG także tytułem Partnera 4K Ultra HD dla International CES 2015.

Więcej
Informacje prasowe Marcin Paczkowski @ 13:18 16.01.15

Dodaj do Wykop.pl Dodaj do Facebook.pl
Firma Samsung poinformowała, że została uhonorowana aż 80 prestiżowymi nagrodami przyznawanymi podczas targów CES 2015. Na największych na świecie targach technologii użytkowych organizowanych co roku przez Consumer Electronics Association (CEA), zaprezentowane produkty Samsung zostały wyróżnione w uznaniu innowacji zarówno designu jak i zastosowanych rozwiązań technologicznych.
Więcej
Informacje prasowe Marcin Paczkowski @ 13:15 16.01.15

Dodaj do Wykop.pl Dodaj do Facebook.pl
Coraz więcej kierowców kupując nawigacje sięga po urządzenia z bezterminową aktualizacją map. Nie chcąc podnosić kosztów eksploatacji urządzenia akceptują nieco wyższą cenę zakupu, na rzecz możliwości aktualizacji danych bez ograniczeń czasowych. Nierozsądnie trwonią pieniądze na zbędne gadżety? Jak zmienia się droga z po zaktualizowaniu danych? Sprawdźcie korzyści bezterminowej aktualizacji map w nawigacjach.
Więcej
Informacje prasowe Marcin Paczkowski @ 13:12 16.01.15

Dodaj do Wykop.pl Dodaj do Facebook.pl
TRENDnet przedstawia bezprzewodowy podróżny router z obsługą sieci AC750, model TEW-817DTR - pierwszy bezprzewodowy podróżny router Wi-Fi AC z wymiennymi wtykami zasilania, które pozwalają na działanie urządzenia na każdym kontynencie. Bezprzewodowy podróżny router TRENDnet TEW-817DTR to profesjonalne urządzenie, umożliwiające jednoczesną pracę sieci Wi-Fi AC 433 Mb/s oraz Wi-Fi N 300 Mb/s WiFi N podczas podróży. Użytkownicy mogą szybko zamienić pojedyncze połączenie przewodowe lub bezprzewodowe we współdzieloną sieć dla urządzeń obsługujących sieci w standardzie AC oraz N.
Więcej
Informacje prasowe Marcin Paczkowski @ 13:10 16.01.15

Dodaj do Wykop.pl Dodaj do Facebook.pl
Na tegorocznych, międzynarodowych targach CES w Las Vegas NETGEAR został sześciokrotnie nagrodzony w trzech kategoriach: Smart Home, Sprzęt oraz akcesoria do gry i Akcesoria komputerowe. Doceniono takie produkty jak domowa kamera HD Arlo z kamerą WiFi, serwery ReadyNAS z serii 200, mobilny router AirCard, jak również routery z linii Nighthawk.
Więcej
Informacje prasowe Marcin Paczkowski @ 22:29 12.01.15

Dodaj do Wykop.pl Dodaj do Facebook.pl
Wiodące studia hollywoodzkie, marki elektroniki użytkowej, dystrybutorzy treści oraz firmy zajmujące się postprodukcją i spółki technologiczne ogłosiły rozpoczęcie przedsięwzięcia UHD (Ultra High Definition) Alliance - nowej koalicji spółek, które wspólnie chcą ustawić poprzeczkę dla rozrywki filmowej następnej generacji poprzez wprowadzenie nowych standardów obsługujących innowacje w dziedzinie technologii wideo, w tym rozdzielczość 4K i wyższą, wysoki zakres dynamiki, szerszą paletę kolorów oraz dźwięk 3D.
Więcej
Informacje prasowe Marcin Paczkowski @ 22:26 12.01.15

Dodaj do Wykop.pl Dodaj do Facebook.pl
Firma Panasonic poinformowała o opracowaniu pierwszej na świecie technologii odtwarzania dysków Blu-Ray, obsługującej najnowsze standardy , takie jak 4K i wysoki zakres dynamiczny, których wprowadzenia należy oczekiwać w dyskach Blu-Ray następnej generacji (ULTRA HD BLU-RAYTM). Prototypowy odtwarzacz został zaprezentowany na międzynarodowych targach CES 2015.
Więcej
Informacje prasowe Marcin Paczkowski @ 22:22 12.01.15

Dodaj do Wykop.pl Dodaj do Facebook.pl
Firma Samsung potwierdziła kilka dni temu rozpoczęcie masowej produkcji wysokowydajnych, energooszczędnych układów pamięci PCIe* SSD - SM951 przeznaczonych do użytku w ultracienkich notebookach i stacjach roboczych.
Więcej
Informacje prasowe Marcin Paczkowski @ 22:19 12.01.15

Dodaj do Wykop.pl Dodaj do Facebook.pl
Kingston wzbogaca przenośną pamięć flash DataTraveler Locker+ G3 (DTLPG3) USB 3.0 o dodatkową funkcję wykonywania kopii zapasowej w chmurze. Poza nową funkcją backupu do chmury, DTLG3 oferuje wysoką szybkość transferu danych, dzięki USB 3.0 oraz zaawansowane technologie zabezpieczające - sprzętowe szyfrowanie przechowywanych danych oraz zabezpieczenie ich hasłem. Firma Kingston Digital Europe Co LLP jest filią Kingston Technology Company Inc.,
Więcej
Informacje prasowe Marcin Paczkowski @ 16:25 12.01.15

Dodaj do Wykop.pl Dodaj do Facebook.pl
Firma Samsung Electronics zaprezentowała bogatą ofertę telewizorów SUHD TV, wyznaczając nowe standardy jakości treści UHD i zapewniając całkowicie nowy poziom komfortu oglądania. Telewizor SUHD rozpoczyna erę telewizorów wykorzystujących technologię wyświetlania opracowaną przez firmę Samsung, silnik remasterujący SUHD oraz funkcje Smart TV oparte na systemie Tizen.

Więcej
Informacje prasowe Marcin Paczkowski @ 18:14 08.01.15

Dodaj do Wykop.pl Dodaj do Facebook.pl
Kingston wprowadza na rynek nową, wydajną kartę microSDHC/SDXC UHS-I U3. Zaprojektowana z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach karta oferuje wysokie prędkości odczytu i zapisu, dzięki czemu doskonale sprawdzi się podczas rejestracji obrazu w jakości Full HD i 4K. Do jej cech charakterystycznych należą:
- szybki transfer danych: 90MB/s odczyt, 80MB/s zapis
- odporność na uszkodzenia - zalania, wstrząsy, promieniowanie X oraz wysoką temperaturę
- kompatybilność z kamerami, aparatami i smartfonami
Więcej
Informacje prasowe Marcin Paczkowski @ 18:10 08.01.15

08.01.15
07.01.15
05.01.15
05.01.15
05.01.15
31.12.14
31.12.14
30.12.14
30.12.14
30.12.14
30.12.14
30.12.14
30.12.14
30.12.14
23.12.14
23.12.14
23.12.14
23.12.14
23.12.14
23.12.14
23.12.14
23.12.14
23.12.14
23.12.14
15.12.14
15.12.14
15.12.14
15.12.14
07.12.14
07.12.14
W LABORATORIUM
Obecnie w testach:
Same niespodzianki!


NOWE PLIKI

NAJPOPULARNIEJSZE PLIKI

NA FORUM

REKLAMA


FACEBOOK


NEWSLETTER
Jezeli interesuja Cie tematy które poruszamy na naszej stronie, ale nie masz mozliwosci sledzic zmian codziennie, to mamy dla Ciebie idealna propozycje - newsletter. Raz w tygodniu, w niedziele o 18: 00, wysylany jest e-mail z podsumowaniem ostatnich 7 dni. W krótkim wstepie komentujemy w nim zmiany jakie zaszly w tym czasie oraz prezentujemy naglówki wszystkich aktualnosci. Dzieki temu zawsze bedziesz dysponowac swiezymi informacjami z zakresu archiwizacji danych.
Wystarczy ze sie zarejestrujesz, podajac sw