Strona glowna CDRlab.pl

Test Cyberlink PowerDirector 11


Przedstawiamy możliwości mało znanego, a zdecydowanie niedocenionego programu jakim jest CyberLink PowerDirector w wersji 11. Funkcji takich jak obsługa...

FAQ Avid Studio


Przedstawiamy zbiór niemal 30 najczęściej pojawiających się pytań i odpowiedzi związanych z Avid Studio. Jeżeli tylko natknąłeś się na problem z tym...

Test Pinnacle Studio 16


Umarł król, niech żyje król! Każdy, kto miał choć trochę styczności z edytowaniem wideo na komputerze na pewno chociaż słyszał o programie...

Test Air Live AP60-EU


Wraz z rozwojem technologii bezprzewodowych punkty dostępowe musiały przejść odpowiednie zmiany - a ich funkcjonalność - musiała objąć nowe standardy i pola...

Test WD MyBook Live Duo


Firma WD przygotowała NAS adresowany do każdego użytkownika komputera, nieważne czy zaawansowanego, czy też nie, z tą macierzą (wg. producenta) na...

Synology Cloud Station


Posiadacze wybranych urządzeń Synology mogą począwszy od wersji DSM 4.0, testować nowy moduł rozszerzający funkcjonalność posiadanego NASa o możliwość...
AKTUALNOŚCI
Dodaj do Wykop.pl Dodaj do Facebook.pl
Z roku na rok telewizory firmy Samsung pokonują kolejne ograniczenia, wprowadzając innowacyjne rozwiązania dostarczające coraz doskonalszą jakość obrazu i nowe możliwości. Tegoroczny telewizory SUHD - w tym model JS9000 - są milowym krokiem w rozwoju technologii Ultra HD, gwarantującym spektakularną jakość obrazu, dzięki zastosowanym najnowocześniejszym technologiom Samsung.

Więcej
Informacje prasowe Marcin Paczkowski @ 19:20 22.03.15


Dodaj do Wykop.pl Dodaj do Facebook.pl
NETGEAR Polska wprowadza na polski rynek flagowe produkty z segmentu serwerów plików, których premiery światowe odbyły się na tegorocznych targach CES. O ile pierwszy kwartał br. należał do routerów i nowych urządzeń z topowej linii Nighthawk przeznaczonej dla zaawansowanych użytkowników, w najbliższych miesiącach producent skupia się na urządzeniach ReadyNAS ? zarówno tych dla dużego i małego biznesu, jak i użytkowników domowych.
Więcej
Informacje prasowe Marcin Paczkowski @ 18:48 22.03.15

Dodaj do Wykop.pl Dodaj do Facebook.pl
Cyberprzestępcy po raz kolejny rozpoczęli ataki na domowe routery, a ich celem są konta bankowe Polaków - ostrzega zespół CERT Polska, działający w ramach instytutu badawczego NASK. Przestępcy dążą do wyłudzenia danych służących klientom do logowania się na stronach internetowych banków, jak również jednorazowych kodów autoryzacyjnych, a w efekcie do kradzieży pieniędzy z kont ich właścicieli. Swoistą nowością prowadzonych obecnie ataków jest sposób łączenia się serwera pośredniczącego z bankiem. Obecnie połączenie jest dodatkowo przekierowywane na któryś z przejętych routerów, przez co przestępcy jeszcze skuteczniej maskują swoją działalność.
Więcej
Informacje prasowe Marcin Paczkowski @ 18:46 22.03.15

Dodaj do Wykop.pl Dodaj do Facebook.pl
Firma Samsung Electronics zaprezentowała pamięć o wysokiej wydajności przeznaczoną do urządzeń mobilnych opartą na technologii Embedded MultiMediaCard (eMMC) 5.0. Nowa 3-bitowa pamięć oparta na technologii NAND eMMC 5.0 o pojemności 128 gigabajtów (GB), jest przeznaczona na rynek masowy smartfonów i tabletów.
Więcej
Informacje prasowe Marcin Paczkowski @ 18:45 22.03.15

Dodaj do Wykop.pl Dodaj do Facebook.pl
Ponad 80 proc. dyrektorów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo informatyczne zaobserwowało wzrost poziomu zagrożenia zewnętrznego w ostatnich trzech latach, a 60 proc. deklaruje, że ataki są bardziej wyrafinowane niż systemy obrony - wynika z badania CISO Assessment, przeprowadzonego przez IBM Center for Applied Insights. Jak wskazuje analiza, szczególne wyzwanie stanowi zapobieganie wyciekom informacji, przetwarzanie danych w chmurze obliczeniowej oraz bezpieczeństwo aplikacji mobilnych. Polska premiera raportu miała miejsce podczas IBM SolutionsConnect, największej konferencji dotyczącej technologii IBM w Polsce.
Więcej
Informacje prasowe Marcin Paczkowski @ 18:39 22.03.15

Dodaj do Wykop.pl Dodaj do Facebook.pl
Na targach Cebit 2015, AVM prezentuje cztery nowe routery FRITZ!Box, studium nad przyszłością technologii kablowych oraz przedpremierowy pokaz nowej wersji systemu FRITZ!OS. Nowością jest router FRITZ!Box 4080, oferujący najszybszą transmisję bezprzewodową o przepustowości do 2,5 Gbit/s z obsługą technologii Multi-User MIMO w połączeniu z Wireless AC Wave 2. FRITZ!Box 4020 - najmniejszy w historii router FRITZ!Box jest rozwiązaniem idealnym dla początkujących użytkowników. Router bezprzewodowy taki, jak FRITZ!Box 4080, zapewnia elastyczność, gdyż może być zastosowany do połączeń DSL, kablowych oraz światłowodowych. AVM prezentuje także dwa specjalistyczne rozwiązania: router FRITZ!Box 7430 może realizować dostęp do Internetu za pomocą łączy DSL opartych na sieci IP, a FRITZ!Box 6820 LTE doskonale nadaje się tak do zastosowań stacjonarnych, jak i mobilnych. Nowa wersja FRITZ!OS, oprogramowania systemowego routerów FRITZ!Box, dowodzi swej wszechstronności za sprawą nowego podglądu sieci domowej, szczegółowego monitora bezprzewodowej sieci LAN i nowych ekranów startowych dla telefonów FRITZ!Fon. Hasło AVM na targi Cebit 2015 to 'FRITZ! - Szybciej w domu'.
Więcej
Informacje prasowe Marcin Paczkowski @ 18:35 22.03.15

Dodaj do Wykop.pl Dodaj do Facebook.pl
Nowe głośniki w formie listwy i podstawy pod telewizor z zestawem głośników - smukłe i eleganckie.
* HT-CT780 i HT-CT380: głośniki w formie listwy z technologią NFC do transmisji strumieniowej
* HT-XT100: podstawa pod telewizor z zestawem głośników i technologią NFC do transmisji strumieniowej


Firma Sony przygotowała kilka propozycji dla miłośników kina i melomanów, którzy z nadejściem wiosny chcą obudzić do życia domową rozrywkę. Nowe głośniki w formie listwy i podstawy pod telewizor z zestawem głośników łączą atrakcyjny, stylowy wygląd z dużą mocą wielokanałowego dźwięku.
Więcej
Informacje prasowe Marcin Paczkowski @ 18:25 22.03.15

Dodaj do Wykop.pl Dodaj do Facebook.pl
Niezwykłe barwy, doskonały obraz, perfekcyjne wzornictwo - kilka dni temu do przedsprzedaży trafiły pierwsze z najnowszych telewizorów Samsung SUHD. Zachwyciły już światowe media podczas najważniejszych imprez technologicznych, teraz także polscy konsumenci będą mieli okazję przekonać się o doskonałości telewizorów Samsung SUHD.

Więcej
Informacje prasowe Marcin Paczkowski @ 18:22 22.03.15

Dodaj do Wykop.pl Dodaj do Facebook.pl
Kampania crowdfundingowa polskiej firmy technologicznej Husarion osiągnęła swój cel, zdobywając oczekiwane środki finansowe jeszcze przed zakończeniem czasu zbiórki. W serwisie Kickstarter.com udało się zebrać ponad 50 000 dolarów potrzebnych do rozpoczęcia produkcji innowacyjnego projektu RoboCORE. Pełne sfinansowanie kampanii 'serca robotów' pozwoli krakowskiej firmie zrealizować wizję nowatorskiej platformy stanowiącej centralny element nowych konstrukcji. Umożliwią one proste i tanie tworzenie robotów bez specjalistycznej wiedzy.
Więcej
Informacje prasowe Marcin Paczkowski @ 21:19 16.03.15

Dodaj do Wykop.pl Dodaj do Facebook.pl
Najnowsze technologie bezprzewodowe zmieniły sposób korzystania z urządzeń i stały się podstawą szybszego rozwoju prywatnych i firmowych sieci komputerowych. Zapewnienie stabilnych i szybkich połączeń sieciowych to wyzwanie, któremu muszą sprostać zarówno dostawcy internetu jak i producenci sprzętu sieciowego.
TP-LINK stale poszerza ofertę o nowe produkty do domu, do biura czy do obsługi sieci zewnętrznych. Do tej ostatniej grupy należy CPE210. Model ten, pracujący w paśmie 2,4 GHz, doskonale sprawdzi się w połączeniach Wi-Fi punkt-punkt oraz punkt-wielopunkt na duże odległości. Urządzenie pracuje w następujących trybach: punkt dostępowy, klient, wzmacniacz sygnału, router AP oraz WISP.
Więcej
Informacje prasowe Marcin Paczkowski @ 21:16 16.03.15

Dodaj do Wykop.pl Dodaj do Facebook.pl
Firma Sony poinformowała o wprowadzeniu do oferty nowego odtwarzacza 4K na karty pamięci SxS. Model PMW-PZ1 jest przeznaczony do użytku przy nagrywaniu materiału 4K i w postprodukcji. Urządzenie łączy wysoką jakość z umiarkowaną ceną. Umożliwia odtwarzanie materiałów wideo w rozdzielczości 4K (od 24p do 60p) i HD. Obsługuje pełny wachlarz profesjonalnych formatów zapisu: XAVC Intra i Long, MPEG HD422 oraz MPEG HD.

Więcej
Informacje prasowe Marcin Paczkowski @ 21:06 16.03.15

Dodaj do Wykop.pl Dodaj do Facebook.pl
Kingston zapowiada rozszerzenie swojej oferty produktowej o pamięci ValueRAM DDR4 przeznaczone głównie do niedużych serwerowni oraz komputerów przenośnych. Nowe moduły będą dostępne w sprzedaży w dwóch różnych wersjach pojemnościowych do wyboru - 4 oraz 8GB. Pamięci Kingston ValueRAM 2133MHz DDR4 ECC SO-DIMM są w pełni kompatybilne z procesorami Intel Xeon D-1500. Firma Kingston Digital Europe Co LLP jest filią Kingston Technology Company Inc., niezależnego światowego lidera na rynku pamięci.
Więcej
Informacje prasowe Marcin Paczkowski @ 20:56 16.03.15

Dodaj do Wykop.pl Dodaj do Facebook.pl
MXSB-252BT to nowość wśród kompaktowych systemów kina domowego marki Maxell. Model składa się z pięciu głośników i charakteryzuje się mocą wyjściową na poziomie 70W RMS.

W solidnej obudowie znalazły się cztery głośniki frontowe o mocy 10W każdy oraz subwoofer o mocy 30W. Pasmo przenoszenia zawiera się pomiędzy 40Hz a 20kHz, a odtwarzany dźwięk charakteryzuje się czystym i głębokim brzmieniem.
Więcej
Informacje prasowe Marcin Paczkowski @ 15:22 14.03.15

Dodaj do Wykop.pl Dodaj do Facebook.pl
Firma Samsung zaprezentowała elegancki, zewnętrzny przenośny dysk półprzewodnikowy Samsung Portable SSD T1, który reprezentuje nowy standard w dziedzinie pamięci masowych dostosowanych do współczesnych potrzeb. Dysk Portable SSD T1, zaprojektowany z myślą o szybkości i bezpieczeństwie jest przeznaczony dla podróżujących służbowo i profesjonalistów potrzebujących bezpiecznego nośnika pamięci, który można wszędzie ze sobą zabrać.

Dysk Portable SSD T1 zostanie wprowadzony do sprzedaży jeszcze w tym miesiącu, w wersjach o pojemności 250 i 500 GB oraz 1 TB. Szybszy przenośny dysk SSD stanowi alternatywę dla zewnętrznych dysków twardych.
Więcej
Informacje prasowe Marcin Paczkowski @ 15:05 14.03.15

Dodaj do Wykop.pl Dodaj do Facebook.pl
Kodeki czyli algorytmy, bez których odtwarzanie i przesyłanie plików video byłoby niemożliwe. Dzięki nim możemy dziś oglądać filmy HD na niemal dowolnym urządzeniu - nie tylko na ekranach telewizorów, ale również komputerów, tabletów czy smartfonów. Prace nad udoskonalaniem kodeków trwają nieustannie. Niedługo dokona się kolejny etap ewolucji - masowe wykorzystanie kodeku H.265, który pozwoli efektywniej kodować materiały video.
Więcej
Informacje prasowe Marcin Paczkowski @ 22:44 11.03.15

Dodaj do Wykop.pl Dodaj do Facebook.pl
HyperX wprowadza na rynek pamięci FURY DDR4. Nowe moduły z serii HyperX są pierwszymi pamięciami na rynku, które oferują automatyczny overclocking w trybie plug-and-play dla komputerów pracujących w oparciu o chipset Intel X99 i procesory z rodziny Haswell-E. HyperX FURY DDR4 są dostępne w trzech różnych wariantach częstotliwości - 2133MHz, 2400MHz i 2666MHz oraz pojemnościach od 8 do 64GB.
Więcej
Informacje prasowe Marcin Paczkowski @ 22:41 11.03.15

Dodaj do Wykop.pl Dodaj do Facebook.pl
Panasonic, jako pierwszy z czołowych producentów elektroniki na świecie, zamierza świadczyć usługi operatora wirtualnej sieci mobilnej (ang. Mobile Virtual Network Operator). Dzięki temu urządzenia biznesowe będą mogły bezpiecznie łączyć się z chmurą M2M. Pierwsze testy nowej sieci miały miejsce 2 marca, podczas targów Mobile World Congress w Barcelonie.
Więcej
Informacje prasowe Marcin Paczkowski @ 20:35 04.03.15

Dodaj do Wykop.pl Dodaj do Facebook.pl
Dwa nowe modele wzmacniaczy NETGEAR z ekonomicznej półki usuwają martwe punkty sieci bezprzewodowej w domowej przestrzeni - EX6150 oraz EX3700. Przy tym, dzięki technologii FastLane, z dwóch pasm sieci tworzą jedno, szybkie bezprzewodowe połączenie idealne do streamingu filmów jakości HD oraz gier on-line. Nowe wzmacniacze od NETGEAR nie wymagają zasilacza - wystarczy bezpośrednio podłączyć je do gniazdka elektrycznego.
Więcej
Informacje prasowe Marcin Paczkowski @ 20:25 04.03.15

Dodaj do Wykop.pl Dodaj do Facebook.pl
Huawei zaprezentował swoje mobilne urządzenie WiFi 4G LTE - router Huawei CarFi. Jego elegancki wygląd inspirowany jest linią wzorniczą główki kija golfowego, a wysokiej jakości materiały, z jakich jest wykonany, gwarantują jego niezwykłą trwałość. Huawei CarFi przemienia samochód w mobilny hotspot WiFi, co zdecydowanie zwiększa komfort codziennego życia.

Ogromną zaletą Huawei CarFi jest szybkość pobierania danych (do 150 Mbps) oraz możliwość podłączenia do niego bezprzewodowo 10 innych urządzeń; mobilność to kolejny atut Huawei CarFi - urządzenie łatwo przenieść i zainstalować w innym pojeździe. Aby pokazać w praktyce korzystny wpływ innowacji na życie konsumentów, firma Huawei na czas targów Mobile World Congress (MWC) 2015 w Barcelonie wyposażyła w Huawei CarFi 400 oznakowanych samochodów, dzięki czemu pasażerowie mogą w nich korzystać z bezprzewodowego internetu .
Więcej
Informacje prasowe Marcin Paczkowski @ 20:25 03.03.15

Dodaj do Wykop.pl Dodaj do Facebook.pl
EDIMAX Technology - producent szerokiej gamy rozwiązań sieciowych, inteligentnych urządzeń do zarządzania domem oraz systemów monitoringu wizyjnego - zaprezentował EW-7822PIC czyli szybką, bezprzewodową, dwupasmową kartę sieciową AC1200 dla stacjonarnych komputerów PC. Urządzenie jest zgodne z najszybszym obecnie standardem 802.11ac i dedykowane szczególnie dla graczy komputerowych oraz osób strumieniujących wideo - wszystkich tych, którzy cenią sobie ultra wydajne i stabilne połączenie sieciowe.
Więcej
Informacje prasowe Marcin Paczkowski @ 19:55 03.03.15

01.03.15
27.02.15
27.02.15
27.02.15
27.02.15
23.02.15
23.02.15
23.02.15
22.02.15
22.02.15
22.02.15
22.02.15
22.02.15
21.02.15
21.02.15
21.02.15
21.02.15
20.02.15
20.02.15
12.02.15
12.02.15
12.02.15
12.02.15
12.02.15
05.02.15
05.02.15
05.02.15
05.02.15
25.01.15
25.01.15
W LABORATORIUM
Obecnie w testach:
Same niespodzianki!


NOWE PLIKI

NAJPOPULARNIEJSZE PLIKI

NA FORUM